Strona Główna

24Sty2018

Dnia 22 lutego grupę 4-latków odwiedził niecodzienny gość. Była to Pani Zima, która przyniosła przedszkolakom wiele podarunków. Smerfy otrzymały od Pani Zimy karmnik dla ptaków, który został umieszczony na przedszkolnym tarasie. Pani Zima wyjaśniła dzieciom dlaczego należy dokarmiać ptaki i w jaki sposób trzeba to robić. Dzieci miały również możliwość dotykania prawdziwego śniegu oraz poznania jego właściwości. Przedszkolaki były oczarowane wizytą Pani Zimy i z chęcią zaprosiły ją do wspólnej zabawy i tańca. Na zakończenia wizyty, Pani Zima wręczyła każdemu dziecko słodki upominek w postaci lukrowanego pierniczka. Czekamy na następną wizytę za rok.

 

LINK FACEBOOK

22Sty2018

W listopadzie 2017 roku Katolickie Przedszkole im. Św. Józefa w Tarnobrzegu rozpoczęło współpracę z Domem Pomocy Społecznej. Wychowankowie przedszkola postanowili odwiedzać mieszkańców DPS przy okazji ważnych momentów w roku – świąt i uroczystości szczególnie miłych sercu. W listopadzie grupa 5 latków miała okazję zaprezentować program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. Okazało się, że występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem Seniorów. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze, a Przedszkolaki solennie obiecały rychłe ponowne odwiedziny. Okazją do powtórnego spotkania było szczególnie miłe sercom styczniowe Święto Babci i Dziadka. Tym razem w DPS pojawiła się grupa 6 latków. Dzieci zaprezentowały specjalnie na tę okazję przygotowany spektakl jasełkowy i zaprosiły Pensjonariuszy do wspólnego kolędowania. Występ zakończyło chóralne odśpiewanie „Sto lat” dla Seniorów i wręczenie im przygotowanej przez dzieci laurki. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie!

 

LINK FACEBOOK

19Sty2018

Przyjaciele Natury z grupy 6-latków nie zapominają również o zwierzętach w czasie zimy. Przedszkolaki mogą nie tylko pochwalić się wiedzą dotyczącą nazewnictwa skrzydlatych przyjaciół, ale również odpowiedzialnością i wrażliwością za ich los w czasie zimy. Dzięki uprzejmości p. Zdzisia, który wykonał dla nas piękny karmnik, za który bardzo serdecznie Dziękujemy, nasze dzieci codziennie troszczą się o to, aby w „ptasiej stołówce” nie zabrakło pożywienia. Obowiązek ten dostarcza naszym pociechom wiele satysfakcji i radości oraz zyskują poczucie, że robią coś dobrego dla innych.

 

LINK FACEBOOK

19Sty2018

W czwartek, 18 stycznia, sale Katolickiego Przedszkola im. św. Józefa w Tarnobrzegu zaroiły się od baśniowych postaci, superbohaterów, wróżek i księżniczek. Podczas tegorocznego balu karnawałowego Animatorzy z Klubu „Fitneska” zaprosili do wspólnej zabawy i dużych, i małych- przedszkolaków i nauczycieli. Cała sala ruszyła w tany- a śmiechom i żartom nie było końca! Oczywiście przewidziano też chwilę relaksu dla spragnionych i zmęczonych pląsami- wspólny poczęstunek i pamiątkowe zdjęcie. Humor dopisał wszystkim, a uczestnicy zabawy zgodnym chórem stwierdzili, że za rok trzeba to powtórzyć!

 

LINK Facebook

10Sty2018

W dniu 10.01.2018 r. najmłodsza grupa „Tęczowe Chmurki” wzięła udział w warsztatach podczas, których dzieci wykonały ozdobne mydełka zapachowe w różnych kształtach oraz kolorach. Stworzone mydełka glicerynowe są w całkowicie naturalne, nadające się do mycia. Wspaniała zabawa zapachem, kolorem i dotykiem bardzo przypadła do gustu przedszkolakom, z wielkim entuzjazmem wybierały ozdoby jakie znajdą się w ich mydełkach. Na zakończenie własnoręcznie wykonane dzieła dzieci zapakowały w ozdobne woreczki z etykietą, z pomocą pań zawiązały kolorowe kokardki. Tak przygotowane upominki czekają na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, będą wspaniałą niespodzianką dla Dziadków. Maluszki dumne

LINK Facebook

27Gru2017

Jedną z tradycji poprzedzających okres Świąt Bożego Narodzenia, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości przedszkolnych jest organizowanie Wigilii z udziałem wszystkich dzieci i pracowników przedszkola. Tak było i tym razem.
20 grudnia dzieci z grupy 6-latków przedstawiły nam opowieść wigilijną, wprowadzając nas tym samym w radosny czas oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa. Następnie zgodnie z tradycją połamaliśmy się opłatkiem, po czym zasiedliśmy do wspólnej wigilijnej wieczerzy. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

20Gru2017

„Najpiękniejszy łańcuch choinkowy”

Nasze najmłodsze przedszkolaki Antosia z grupy 3 – latków i Jaś z grupy 4 – latków wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole nr 7 w Tarnobrzegu. Przedszkolaki wykonały przepiękne i nietypowe łańcuchy choinkowe, a w dniu 13 grudnia uczestniczyły w uroczystym rozdaniu nagród i dyplomów. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony wspaniałymi upominkami, brawo za odwagę.

12Gru2017

„Lasowiacka plastyka obrzędowa w okresie Świąt Bożonarodzeniowych”
11 grudnia dzieci z grupy 5, 6-latków udały się do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega na VI Warsztaty Rękodzielnicze poświęcone lasowiackiej tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty prowadził Zespół Obrzędowy Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego.
Podczas zajęć plastycznych dzieci samodzielnie wykonały lasowiackie ozdoby choinkowe.

8Gru2017

8 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Mikołajem. Czas oczekiwania na upragnionego Gościa umilili nam aktorzy Teatru Bazyl, którzy w niezwykle profesjonalny sposób przenieśli nas do zaczarowanej krainy Królowej Lodu. Na powitanie wyczekiwanego Gościa dzieci zaśpiewały specjalnie dla Mikołaja piosenkę, następnie wszystkie przedszkolaki otrzymały swoje wymarzone prezenty.

Load More