Aktualności

26Maj2017

Grupa trzylatków wzięła udział w zajęciach mających na celu poznanie różnych zawodów. Dzieci zapoznały się z pracą ogrodnika ,policjanta ,krawcowej ,kominiarza i malarza . Dowiedziały się co jest niezbędne do wykonywania pracy w określonych zawodach.
Z niewielką pomocą dzieci mogły poczuć się przez chwilkę jak ogrodnik ,krawcowa lub malarz i użyć narzędzi ,które są potrzebne do zasadzenia roślin, uszycia lalki czy namalowania obrazu.
Podczas zajęć mieliśmy okazję gościć u siebie Panów Kominiarzy z którymi dzieciaki zrobiły sobie zdjęcie. Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkie osoby wykonujące różne zawody.

Galeria

23Maj2017

23 maja grupy 4, 5, i 6- latków wybrały się na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Dzięki sprzyjającej nam pogodzie mogliśmy zobaczyć: JuraPark i różnego kalibru dinozaury, Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Bałtowski Zwierzyniec po którym poruszaliśmy się school busem. Tam zobaczyliśmy ciekawe okazy zwierząt, m. in. strusie, wielbłądy, żubry, dziki. Ciekawą atrakcją okazało się także: Dzieje Polski w miniaturze oraz plac zabaw, na którym dzieci bawiły się w odkrywców.

Dzieci z naszego przedszkola opisują dinozaury w bałtowskim parku rozrywki – zgadniesz kto to taki?

Galeria

19Maj2017

19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków. Dlatego też grupy 4, 5 i 6- latków zebrały się na jednej sali, z pięknie pomalowanymi buziami, by wspólnie uczcić ten wspaniały dzień. Zajęcia rozpoczęły się od podsumowania programu „Mały Miś w świecie wielkich wartości”. Następnie przedszkolaki ruszyły „pociągiem” do kolejnych stacji, gdzie znajdowały się nazwy poszczególnych wartości, a pani Justynka odczytywała wiersze i krótkie bajeczki tematyczne. Ostatnim zadaniem wykonanym w sali było stworzenie „Drzewa dobrych uczynków”. 4 latki odbijały dłonie, a starsze grupy przyklejały listki w kształcie serc z wypisanymi uczynkami, które w najbliższym czasie planują wykonać. 6- cio latki wybrały się na spacer podczas którego obdarowywały przechodniów szerokimi uśmiechami.

Koniec z końców dotarli do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie przekazały Paniom kwiatki zawierające pozytywne hasła. Natomiast grupy młodsze bawiąc się w podchody dotarły na przedszkolny plac zabaw, gdzie spotkały się z maluchami z „Tęczy”. Tam uroczyście przekazali 3- latkom balony.

Galeria

27Kwi2017

27 kwietnia w naszym przedszkolu zawitał teatr objazdowy „Bajka”. Przedstawienie lalkowe zaprezentowane dzieciom jest zatytułowane „Wyjątkowy gość”. Bajeczka ta została oparta na wartościach chrześcijańskich, opracowana na podstawie opowiadania Zofii Kossak. To niepowtarzalna lekcja dobroci i gościnności a potępiająca egoizm i zazdrość.

Galeria

24Kwi2017

24 kwietnia obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Ziemi. Zajęcia miały na celu kształtowanie świadomości ekologicznej – jak postępować aby chronić środowisko naturalne. Maluszki w czasie zajęć dowiedziały się jak należy dbać o przyrodę, w jaki sposób segregować odpady oraz co możemy zrobić aby chronić naszą planetę Ziemię. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie wspólnego plakatu oraz pracy plastycznej pt „Nasza Planeta Ziemia”

Galeria
Galeria 3 latków

23Kwi2017

23 kwietnia odbył się 37 Bieg Siarkowca, którego nieodłącznym elementem jest sztafeta przedszkolaków. Nas również tam nie zabrakło. Przedszkolną drużynę tworzyli: Zosia, Bartuś, Oliwka, Olga, Amelka, Martynka, Karolek, Jagódka, Daria i Mateuszek. Dzieci przed ważnym biegiem rozgrzały się z instruktorami Klubu Fitneska . Po czym organizatorzy uroczyście odprowadzili zawodników na wyznaczone pozycje. Udało się nam dotrzeć do finału, gdzie zajęliśmy IV miejsce. Dziękujemy rodzicom za umożliwienie udziału w zawodach, szczególnie w tak kapryśną pogodę. Dzieciom gratulujemy ducha walki i sportowej postawy.

Galeria

20Kwi2017

20 Kwietnia w Środowiskowym Domu Kultury w Tarnobrzegu odbył się XIV Festiwal Piosenki Ekologicznej. Nasze przedszkole reprezentowały: Weronisia, Daria i Gabrysia z grupy 6- latków. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę, pt. „ Świat bez wody”, nie stresując się przy tym wcale. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria

15Kwi2017

W Wielką Sobotę wszyscy zbieramy się w Kościele, gdzie kapłan święci pokarmy w pięknie przystrojonych koszyczkach. W coroczną tradycję naszego przedszkola wpisało się spotkanie całej społeczności przedszkolnej w sali parafialnej. To tam, oprócz wspomnianego wcześniej święcenia pokarmów odbywa się uroczystość, podczas której przedszkolaki przedstawiają historię Zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym roku grupa 5- latków wraz ze swoimi paniami przygotowała inscenizację zatytułowaną: „Wielkanocny poranek”.

Galeria

14Kwi2017

W okresie przedświątecznym dzieci wraz ze swoimi paniami zajęte były wykonywaniem kartek z życzeniami. Tak pięknie przygotowanie prace trafiły do pacjentów i pracowników Hospicjum. Nasze wielkanocne życzenia uszczęśliwiły także dziewczynkę o imieniu Wiktoria, do której posłaliśmy kartki w ramach akcji Marzycielska Poczta.

Galeria

Load More